Loading...
Przejdź do treści
99
"Koniec" Premiera książki Marty Hermanowicz

"Koniec" Premiera książki Marty Hermanowicz

Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz ArtRage zapraszają na premierę książki „Koniec” Marty Hermanowicz.
Jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów roku. Metafizyczna, bluźniercza powieść o tragedii wojny, która nie kończy się wraz z podpisaniem traktatów pokojowych, ale zostaje w jej ofiarach i przenosi się na kolejne pokolenia.
Rozmowę poprowadzi Anna Marchewka.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
04 kwietnia 2024, godz. 18:00

Malwina, dziewczynka obdarzona niezwykłą wrażliwością, śni sny-wspomnienia wojenne swojej babki, co sprawia, że równolegle funkcjonuje w dwóch rzeczywistościach – wojennej (przede wszystkim tej z Kresów i Syberii) i Polski lat 90. Rzeczywistości wzajemnie się przenikają, nakładają się na siebie. Malwina, łapaczka snów swojej ocalałej z wojennej zawieruchy babki, staje się swoistym dybukiem oddającym głos umarłym; dla niej wojna nadal trwa zarówno na froncie nocnym, jak i dziennym. Mocna, poruszająca, świetnie skonstruowana proza.

O książce: 
Warstwowo ułożone tajemnice utraconego gospodarstwa, wywózki i pracy w przy wyrębie tajgi, śmierci, zerwanych więzów i codzienności trzymają w emocjonalnym napięciu. Chciałabym dowiedzieć się, że po latach trauma odpuszcza, a bohaterki mogą być szczęśliwe. Mocna, mądra, wypełniona detalami życia prozaInga Iwasiów 

Wbrew tytułowi, karawana tej opowieści nie zatrzymuje się nigdy, a ja, czytelnik, wierzę Marcie Hermanowicz, bo choć odziedziczyła te historie po kimś, przenicowała je epicko dla nas, dzisiejszych. „Koniec”, debiut Autorki, to najbardziej dojmująca powieść naszych nowych lat dwudziestych
Piotr Siemion 

Organizatorami wydarzenia są KBF, Pałac Potockich, KMLU oraz ArtRage.

Wybierz bilety

Twój koszyk