Loading...
Przejdź do treści
99
Wawelski Salon Książki

Wawelski Salon Książki: Sarkofagi królewskie

"Sarkofagi metalowe w grobach królewskich na Wawelu" to tytuł kolejnego spotkania autorskiego z udziałem Agnieszki Trzos i Katarzyny Kolendo-Korczak, które odbędzie się w ramach cyklu Wawelski Salon Książki w Pałacu Potockich. Przed nami fascynująca pierwsza praca monograficzna poświęcona sarkofagom metalowym królów i członków ich rodzin, zachowanym w grobach królewskich w katedrze na Wawelu.

Wejściówki będą dostępne do pobrania w wersji elektronicznej na stronie KBF:BILETY oraz na aplikacji KBF:PLUS od piątku 28 kwietnia od godziny 15:00.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
12 maja 2023, godz. 18:00

Unikatowy zespół siedemnastu bogato zdobionych obiektów, wyróżnia się ze względu na swe znaczenie historyczne i wysokie walory artystyczne. W latach 2015–2020 został poddany kompleksowej konserwacji i restauracji w pracowni Agnieszki i Tomasza Trzosów, podczas której współpracowały obie autorki książki – konserwatorka zabytków i historyczka sztuki. Współpraca ta zaowocowała opracowaniem interdyscyplinarnym, w którym poruszono zarówno zagadnienia historyczne i artystyczne, jak też problemy konserwatorskie i technologiczne. Książkę opatrzono bogatym materiałem ilustracyjnym, ukazującym wszystkie burty sarkofagów, które na co dzień – złożone w grobowych kryptach – pozostają trudno dostępne dla zwiedzających.

Organizatorami wydarzenia są Zamek Królewski na Wawelu,Pałac Potockich oraz KBF.

Wybierz bilety

Twój koszyk