Loading...
Przejdź do treści
99
szkoła pisania

Szkoła Pisania KMLU: Oddać głos.

Szkoła Pisania KMLU: Oddać głos. Warsztaty reporterskie z Anną Goc.

Jeśli interesuje cię pisanie reportaży (niezależnie od tego, czy dopiero się do tego przymierzasz, czy masz już na koncie publikacje), dyskusja i praktyczne ćwiczenia pod okiem jednej z najlepszych reporterek w Polsce, zapraszamy na jednodniowe warsztaty reporterskie z Anną Goc, autorką książki „Głusza”, która znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kurs jest przeznaczony dla początkujących reporterów i reporterek.

Opłata za udział w warsztatch: 200 zł

Uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
13 maja 2023, godz. 12:00
200 zł

Jak oddać głos bohaterom, ale nie zapomnieć o sobie – autorze/autorce tekstu? W jaki sposób wiarygodnie opisać czyjeś życie i jednocześnie nie przyjąć perspektywy bohatera jako jedynej słusznej?I jak pisać o ludziach, o których wcześniej nie wiedzieliśmy prawie nic albo wiedzieliśmy niby sporo, ale źle? Znalezienie odpowiedzi na te pytania bywa trudne - szczególnie dla początkujących reporterów, choć i bardziej doświadczeni autorzy wciąż je sobie zadają. Bohater/bohaterka i autor/autorka – bez nich nie ma reportażu. Żeby się udało, muszą na siebie trafić: jedno musi umieć opowiadać, drugie – słuchać. Reporterzy czasem mówią, że najlepsi są ci bohaterowie, którzy mają dobrą pamięć. Reporter też pamięta: zdania, szczegóły, obrazy. Wybiera je i idzie ich tropem. 

Anna Goc - reporterka, współpracowała z krakowską redakcją „Gazety Wyborczej”, obecnie redaktorka „Tygodnika Powszechnego”. Laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Trzykrotnie nominowana do Nagrody Grand Press w kategorii Reportaż prasowy. W 2022 roku wyróżniona przez Amnesty International Polska za reportaże o prawach osób g/Głuchych. Autorka książki reporterskiej „Głusza” (wydawnictwo Dowody), która otrzymała nominację do Odkryć Empiku 2022 w kategorii Literatura oraz była finalistką Konkursu „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej w kategorii Najlepsza książka wydana w 2022 roku. Teraz znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2023. 

Warsztaty reporterskie odbywają się w ramach Szkoły Pisania prowadzonej przez KBF/Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Wybierz bilety

Twój koszyk