Loading...
Przejdź do treści
99
warsztaty

Jak tworzyć audiodeskrypcję do filmów?

Osoby z niepełnosprawnością wzroku to tacy sami odbiorcy kultury, jak osoby widzące, dlatego nie można odmawiać im uczestnictwa w życiu kulturalnym. Co zrobić, aby kino było dostępne naprawdę dla wszystkich?
Chcielibyśmy zaprosić uczniów na warsztaty, mówiące w przystępny sposób o tym jak się tworzy audiodeskrypcję do filmów. Chociaż ich uczestnicy nie od razu staną się ekspertami, to dzięki zdobytym umiejętnościom będą mogli aktywnie uczestniczyć w pracach nad dostosowywaniem materiałów do potrzeb osób niewidzących.
Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami i zgłoszenia zainteresowania uczestnictwem w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez KBF.

Na dany dzień i godzinę może zapisać się jedna klasa. Opłata za udział w warsztatach wynosi 50 zł za całą grupę niezależnie od ilości osób ( max 35 osób).
Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane rezerwowanie terminów. 

Koordynatorem projektu jest Barbara Zając z działu interdyscyplinarnego` KBF. Zgłoszenia (z podaniem terminu, nazwą szkoły i klasy oraz numerem telefonu do opiekuna grupy) należy wysłać na adres: barbara.zajac@kbf.krakow.pl.

UWAGA! To wydarzenie jest dedykowane szkolnym grupom zorganizowanym. Jeden bilet upoważnia do udziału maksymalnie 35 osób.
Zakup biletu na to wydarzenie jest równoznaczny z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
22 listopada 2023, godz. 10:00
50 zł (bilet dla grupy max. do 35 osób)

Obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Niestety osoby niewidzące nie mają przywileju korzystania z takiego udogodnienia w komunikacji. Dlatego powstała audiodeskrypcja. Audiodeskrypcja – z łac. audio (dotyczący słuchu, dźwięku) oraz łac. descriptio (związany z rysowaniem, opisywaniem) – przekazywany drogą słuchową, werbalny opis treści wizualnych osobom niewidomym i słabowidzącym. To sztuka przetwarzania obrazu na język w taki sposób, żeby osoba niewidząca była w stanie go sobie jak najlepiej wyobrazić. Jak powstaje audiodeskrypcja? Czy trudno jest ją zrobić samodzielnie? Na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu? Czym się różni audiodeskrypcja filmowa od teatralnej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy podczas warsztatów, które w przystępny sposób przybliżą to zagadnienie.

Wybierz bilety

Twój koszyk