Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. Współorganizatorami wydarzenia są Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Patroni medialni: Radio Kraków, TVP Kultura
Partnerzy medialni: Kraków Culture Karnet, Ruch Muzyczny

Iwona Hossa zaliczana jest do czołowych sopranistek swojego pokolenia. Jej kunszt wokalny podziwiano w wielu miejscach na świecie, gdzie zawsze oczarowywała publiczność i zdobywała uznanie krytyki. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Ewy Wdowickiej (1998). Artystka zadebiutowała partią Violetty/Traviata w Teatrze Wielkim w Poznaniu i została solistką tej sceny. Współpracuje z teatrami operowymi w Polsce i za granicą. W repertuarze Iwony Hossy, obejmującym muzykę od baroku po współczesność, znajduje się kilkadziesiąt partii operowych, a także operetkowych oraz oratoryjnokantatowych. Wykonuje również bogaty repertuar pieśni. Dokonała licznych prawykonań utworów polskiej muzyki współczesnej.

Iwona Hossa jest laureatką wielu międzynarodowych nagród.

Maciej Tworek w Akademii Muzycznej w Krakowie studiował fortepian w klasie prof. Jana Hoffmana, chóralistykę oraz dyrygenturę w klasie prof. Józefa Radwana. Brał udział w dyrygenckich kursach mistrzowskich, prowadzonych przez Helmutha Rillinga, Rogera Norringtona i Kurta Masura. Jako asystent współpracował z Valerym Giergievem i Lorinem Maazelem. W latach 2005-2012 był dyrygentem Capelli Cracoviensis.

Obecnie jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. W 2002 roku rozpoczął dyrygencką współpracę z Krzysztofem Pendereckim. Jej owocem był m. in. udział w nagraniu z orkiestrą Sinfonia Iuventus - kompletu jego symfonii i koncertów instrumentalnych. W roku 2018, w ramach obchodów jubileuszu 85 urodzin kompozytora, dyrygował II koncertem skrzypcowym „Metamorfozy” z Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin w Filharmonii Berlińskiej z udziałem solistki Anne Sophie Mutter, z którą następnie odbył tournée po Chinach, z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Varsovia. Koncertował w Europie, Azji i obu Amerykach. W 2021 roku płyta Penderecki. Concerto per fisarmonica ed orchestra. Concerto per flauto (sassofono) ed orchestra da camera z koncertami Krzysztofa Pendereckiego pod dyrekcją Macieja Tworka i Krzysztofa Pendereckiego została nagrodzona Fryderykiem w kategorii: ALBUM ROKU MUZYKA KONCERTUJĄCA.