„Arystokrata fortepianu” i „unikalny talent”

„The New York Times” nazwał jego grę nieskazitelną, liryczną i inteligentną, a jego samego – pianistą, który sprawia, że każda nuta jest ważna. Ten „arystokrata fortepianu” urodził się w Calgary – ma niespełna 27 lat – występował już z wieloma wybitnymi orkiestrami w najbardziej prestiżowych salach koncertowych. Może się poszczycić współpracą z dyrygentami światowej klasy, takimi jak Claudio Abbado, sir Antonio Pappano i Yannick Nézet-Séguin. Wśród najważniejszych wydarzeń w jego kalendarzu artystycznym znalazły się debiuty  na BBC Proms w Royal Albert Hall w Londynie oraz nowojorskiej Carnegie Hall, występy z New York Philharmonic oraz debiut z Münchner Philharmoniker pod batutą Valery’ego Gergieva.

„Młody Artysta Roku” magazynu „Gramophone”

W 2013 roku magazyn „Gramophone” przyznał mu statuetkę „Młodego Artysty Roku”. Nagrody te w świecie muzyki klasycznej cieszą się estymą równą prestiżowi Grammy w świecie muzyki popularnej.  Lisiecki tworzy dla renomowanej wytwórni Deutsche Grammophon, nakładem której 18 lutego ukaże się jego najnowszy krążek zatytułowany Night Music z dziełami Mozarta, Ravela, Schumanna i Paderewskiego.

Cykl ICE Classic

Markę ICE Classic konsekwentnie budują koncerty największych sław muzyki klasycznej. Wśród dotychczasowych gości krakowskiego cyklu warto wspomnieć m.in. sopranistki Aleksandrę KurzakDianę Damrau, kontratenora Philippe’a Jaroussky’ego, skrzypaczki Anne-Sophie Mutter i Isabelle Faust oraz kompozytora Maxa Richtera. Wszystkie wydarzenia ICE Classic odbywają się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego Centrum Kongresowego ICE Kraków, przestrzeni o wysokich walorach akustycznych i ze znakomitym zapleczem technicznym.

Bilety

Bilety w cenie od 42 zł do 140 zł dostępne są na portalu kbfbilety.krakow.pl, w sieci Eventim.pl wraz z punktami sprzedaży na terenie całej Polski oraz w Miejskich Punktach Informacji Turystycznej InfoKraków.

 

Na cykl zapraszają Miasto Kraków i KBF.