Listopadowa odsłona Dzień Dobry ICE Kraków skoncentruje się wokół dźwięków, a jej najważniejszym punktem będzie wyjątkowy koncert. „Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie” – pisał Platon. I choć było to dawno temu, to i dziś trudno się z greckim filozofem nie zgodzić. Muzyka przenika cały świat i jest nieodzownym elementem międzyludzkich relacji: niesie ze sobą emocje, utrwala wspomnienia, prowokuje do zabawy, przynosi relaks. To dlatego we wszechstronnym rozwoju dziecka tak ważny jest kontakt z muzyką.

Na Dzień Dobry ICE Kraków zapraszają jego organizator KBF i partner wydarzenia – Kraków5020.

Młodych odkrywców z pewnością zainteresują warsztaty, które pozwolą na chwilę oderwać się od codzienności i przenieść w inne, fascynujące kultury dzięki wspaniałym prowadzącym z Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. A może Wasze pociechy fascynują się motoryzacją? W takim wypadku szukajcie Fundacji Prodriver, która przygotowała program łączący pasję do motosportu i bezpiecznej jazdy. Dla tych, którzy marzą o karierze aktorskiej, Studio Teatru Muzyki i Tańca przyszykowało warsztaty łączące aż trzy dziedziny sztuki – teatr, taniec i muzykę.

Jeżeli Wasze dzieci najbardziej lubią zajęcia plastyczne, Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana zaprasza na warsztaty malowania czapek i toreb w specjalnie przygotowanej przestrzeni pasji, nauki, zabawy i odpoczynku. Jeśli kochają ruch i mają niespożyte zapasy energii, z pewnością będą zachwycone zajęciami sportowymi przygotowanymi przez Park Trampolin GOjump oraz Park Rozrywki GOkidz. Odwiedzą nas młodzi poligloci i poliglotki? Koniecznie sprawdźcie warsztaty ProfiLingua Kraków. W planie m.in. minizajęcia z języka angielskiego i gra planszowa. Nie zapomnijcie też zajrzeć do strefy zabawy Kids in Kraków, na stoisko sklepu z zabawkami edukacyjnymi Alilo oraz do kąciku Czytaj z Albikiem, gdzie znajdziecie książki, gry i puzzle!

Główną atrakcją dnia będzie wyjątkowy koncert. Wyjątkowy, bo przygotowany przez najmłodszych dla najmłodszych! Zapraszamy na godzinę 13.00 do sali S1, gdzie wysłuchamy Krakowskiego Chóru Dziecięcego oraz obejrzymy występ Studia Teatru Muzyki i Tańca. Uwaga! By wziąć udział w koncercie, należy mieć darmową wejściówkę.