Program:
I cześć:
Brìghde Chaimbeul – Carry Them with Us na dudy (2023) [premiera polska]
II część: 
Niels Rønsholdt – Country koncert na głos, wiolonczelę i orkiestrę kameralną w 18 pieśniach (2019/2020) 

Wykonawcy:
Brìghde Chaimbeul – dudy
Paulina Owczarek – saksofon
Jakob Kullberg – głos, wiolonczela
Annekei, Niels Rønsholdt – głos
Jacek Olesik, Alicja Lizer-Molitorys, Jadwiga Czarkowska, Krzysztof Batog – głos
Orkiestra Muzyki Nowej
Szymon Bywalec – dyrygent

Silne inspiracje tradycją country połączone z muzycznym wyrafinowaniem tworzą niecodzienne połączenie. Żadna z części utworu nie stanowi aranżacji lub adaptacji oryginalnych melodii country. Rønsholdt nie próbuje kopiować czy naśladować tego, co już przed nim zaproponowali twórcy country. Skomponował całkowicie własną muzykę. W tekstach próbował wniknąć w ducha i idee gatunku. Inspirował się tradycyjnymi tekstami ballad, tworząc szerszą, spójną narrację w całym cyklu 18 pieśni.

Swym niepowtarzalnym, eksperymentalnym, ale wciąż melodyjnym ujęciem folku celtyckiego Brìghde Chaimbeul symbolicznie zamknie festiwal. Artystka zagra materiał z płyty Carry Them with Us. Część koncertu wykona wspólnie z krakowską saksofonistką i improwizatorką Pauliną Owczarek.

Brìghde Chaimbeul to szkocka instrumentalistka i kompozytorka grająca na dudach, pochodząca z wyspy Skye i wychowana w kulturze gaelickiej 24-latka, choć już nie debiutantka. Wprowadza w centrum zainteresowania świata muzyki alternatywnej dość nietypowy instrument. Jej muzyka – „eksperymentalny folk celtycki” – jest niezwykle przyjemna w odbiorze, prosta i melodyjna. Operuje dronami, choć gdzieś pod tym wszystkim kryją się ludowe motywy i przekazywane od pokoleń opowieści. Szkotka zagra muzykę z ostatniego albumu Carry Them with Us, który nagrała we współpracy z saksofonistą Colinem Stetsonem. Artystka wykorzystała saksofon jako jeszcze jedną piszczałkę, rozbudowując muzycznie skalę dud. Na Sacrum Profanum do Chaimbeul dołączy krakowska saksofonistka i improwizatorka Paulina Owczarek.