Loading...
Przejdź do treści
99
Remembering Tomasz Stańko

Remembering Tomasz Stańko w ramach Seifert Competition

Największy polski trębacz i kompozytor jazzowy Tomasz Stańko obchodziłby w tym roku 80 urodziny. Z tej okazji, pod hasłem „Remembering Tomasz Stańko” zaplanowany został międzynarodowy cykl wydarzeń poświęconych artyście. Jednym z nich będzie krakowski koncert odbywający się w ramach 5 .edycji Seifert Competition.

Cykl wydarzeń jubileuszowych poświęconych Tomaszowi Stańko otwierają urodzinowe koncerty w miejscu początku i końca kariery trębacza: Rzeszowie i Warszawie. Teraz Jego muzyka zabrzmi w mieście, w którym narodził się jako muzyk jazzowy – w Krakowie. To tu Tomasz Stańko odebrał swoją muzyczną edukację, to tu zakładał pierwsze zespoły i zawiązywał przyjaźnie, które odcisnęły piętno na jego artystycznej karierze, by wspomnieć tylko pamiętny kwintet ze Zbigniewem Seifertem, Januszem Muniakiem, Bronisławem Suchankiem i Januszem Stefańskim.

Podczas krakowskiego koncertu muzykę Tomasza Stańko przypomną i zreinterpretują ci, którzy w muzycznej drodze towarzyszyli mu blisko trzy dekady: pianista Marcin Wasilewski, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz i perkusista Michał Miśkiewicz, czyli Marcin Wasilewski Trio. Gościnnie wystąpi z nimi znakomity norweski trębacz Nils Petter Molvær.

Połączony z galą finałową 5. edycji Seifert Competition koncert „Remembering Tomasz Stańko” odbędzie się 29 sierpnia 2022 r. o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Na wydarzenie obowiązuje wyłącznie zniżka -30% na bilet ulgowy.

Szczegóły:

www.seifertcompetition.com
www.facebook.com/SeifertCompetition
www.instagram.com/seifertcontest

Wybierz bilety

Twój koszyk