Loading...
Przejdź do treści
99
FMF 2024

International Gala: Individuals

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Napoleon – Saltburn – The Whale

Kto stoi za muzyką do najgłośniejszych filmów ostatnich sezonów?
International Gala będzie wyjątkową okazją, by lepiej poznać twórczość wybitnych kompozytorów średniego pokolenia. Daniel Pemberton, Martin Phipps, Rob Simonsen i Anthony Willis to nazwiska, które cieszą się już ogromnym uznaniem w branży. Najwyższy czas, by ich muzyką w doskonałym wykonaniu Sinfonietty Cracovii zachwyciła się także publiczność FMF.

Jednym z najważniejszych punktów nadchodzącej edycji FMF będzie międzynarodowa gala prezentująca niezwykle silne osobowości światowej muzyki filmowej: Brytyjczyków Daniela Pembertona i Martina Phippsa, Amerykanina Roba Simonsena i Australijczyka Anthony’ego Willisa. Każdy z nich jest uznanym kompozytorem z imponującym portfolio i każdy tworzy unikalne światy muzyczne.

Tego wieczoru usłyszymy niezwykle gęstą muzykę z WielorybaDarrena Aronofsky’ego. Kompozycje Roba Simonsena zostaną zagrane na wielkich fletach, skonstruowanych specjalnie po to, by odwzorować podwodny krajobraz dźwiękowy. Wybrzmią także niepokojące motywy z Saltburn i Obiecującej. Młodej. Kobiety, w których Anthony Willis wykorzystuje m.in. syntezatory, by prowadzić grę z najlepszymi tradycjami brytyjskiej muzyki chorałowej i organowej. Do Krakowa powróci Martin Phipps z soundtrackiem do NapoleonaRidleya Scotta, w którym łączy elementy muzyki historycznej z nowoczesnymi, nietypowymi rozwiązaniami. Tematy rodem z korsykańskiego folkloru mieszają się tu z żołnierskimi marszami i dworskimi tańcami, a intensywna instrumentacja i chór nadają wyjątkowej dramaturgii. Wielkich emocji dostarczy dynamiczna i pełna elektronicznych efektów muzyka do Spider-Mana: Poprzez multiwersum. Daniel Pemberton stworzył szaloną ścieżkę dźwiękową, najeżoną różnorodnymi brzmieniami, rytmami i pulsami. Celebrując 70. urodziny Elliota Goldenthala, przypomnimy też Grand Gothic Suite, której premiera na FMF w 2014 roku podbiła serca fanów.

Gwarancję jakości stanowi kunszt muzyków Sinfonietty Cracovii, których poprowadzi doskonale znany uczestnikom wcześniejszych edycji festiwalu dyrygent Dirk Brossé.

Zakup biletów na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.

Zakup biletów na platformie KBF: BILETY, EVENTIM oraz w aplikacji KBF: PLUS 

Organizator: KBF
100 zł, 120 zł, 160 zł

Program:

Daniel Pemberton – Spider-Man: Across the Spider-Verse, The Trial of the Chicago 7, King Arthur: Legend of the Sword
Rob Simonsen – The Whale, 
Anthony Willis – Saltburn, Promising Young Woman, M3GAN, How to Train Your Dragon: Homecoming
Martin Phipps – Napoleon, The Crown
Elliot Goldenthal – Grand Gothic Suite

Wykonawcy:

Sinfonietta Cracovia
Dirk Brossé – dyrygent

Goście specjalni:

Elliot Goldenthal
Daniel Pemberton
Martin Phipps
Rob Simonsen
Julie Taymor
Anthony Willis

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Wybierz bilety

Twój koszyk