Loading...
Przejdź do treści
99
Calvino

Galaktyka Calvino: czy Calvino stworzył świat?

W ramach festiwalu Galaktyka Calvino zapraszamy na rozmowę o teoriach naukowych i twórczych przekształceniach nauki w twórczości Calvina. Rozmawiać będą dr hab. Sebastian Szybka czyli dr hab., adiunkt Zakładzie Astrofizyki Relatywistycznej i Kosmologii (Obserwatorium Astronomiczne) na Uniwersytecie Jagiellońskim, stały współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych specjalizujący się w teorii grawitacji Einsteina oraz Michał Sowiński, redaktor i krytyk literacki, wielbiciel Itala Calvina współpracujący z "Tygodnikiem Powszechnym". Zachęcamy gorąco publiczność do zadawania pytań, komentowania i włączania się w rozmowę.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
08 listopada 2023, godz. 18:00

W 2023 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Itala Calvina, jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku. Twórczość Calvina jest w Polsce znana i lubiana, a jego książki ukazują się i są wznawiane nieustająco od lat 70, nadal jednak nie wszystkie jego dzieła mieliśmy okazję czytać po polsku.  

Wybierz bilety

Twój koszyk