Spotkanie jest inauguracją czteroczęściowego cyklu Stowarzyszenia pt. „Zdrowa kobieta. Bo liczysz się Ty!", które potrwa od września do grudnia 2023 w Pałacu Potockich. Cykl jest dedykowany dla kobiet w każdym wieku i będzie dotyczyć szeroko pojętego zdrowia fizycznego i psychicznego. 

Organizatorami wydarzenia są Kobiety w Centrum Małopolskie, Fundacja OnkoCafe.

Informacje o wernisażu:
Projekt „Ocalona” to historie kobiet, które - niczym starożytne wojowniczki - noszą blizny po stoczonej walce. Wygrały z chorobą dzięki pomyślnemu leczeniu, którego nieuniknioną częścią są zabiegi amputacji piersi. Niektóre z nich decydują się na protezę, inne na rekonstrukcję straconej piersi. Każda z nich, pomimo ze ich ciała są niesymetryczne i sprzeczne z idealizowanymi obrazami kobiet, jest pełnowartościową kobietą. Fotografie są dowodem i zarazem akceptacją faktu, że granice ciała ludzkiego są niepewne i iluzoryczne, a przychodząca choroba nie ujmuje nic z kobiecości. Nie pozbawia seksualności, tożsamości, mocy. Zostaje ona ocalona.

Kasia Kukiełka - Fotografka i producentka wydarzeń fotograficznych, absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych. Zajmuje się fotografią artystyczną i użytkową. Finalistka konkursów fotograficznych (Jazz World Photo i tytuł jednego z 30 najlepszych fotografów jazzu na świecie, Praga 2015, 2016; Konkurs Fotografii Muzycznej w Bielsku- Białej 2014; MK Jazz Foto, Wrocław 2019, 2020, 2021). Autorka indywidualnych oraz zbiorowych wystaw poświęconych fotografii jazzu na międzynarodowych festiwalach w Polsce i Rosji.