Widzi mi się | Pstryk-ćwir. Skrzydlaci mieszkańcy fortów i otaczających ich drzew
Żyją tuż obok nas i dlatego często ich nie zauważamy. A nawet jeśli już uda nam się je dostrzec, to trudno ten widok uchwycić – ptaki potrafią zerwać się do lotu, zanim uda się wyciągnąć rękę po aparat. Właśnie dlatego na wrześniowych warsztatach wspólnie odkryjemy tajemnice ptasiej fotografii, przekonamy się, czy potrzebny jest specjalny sprzęt, żeby robić zdjęcia ptakom? Zastanowimy się, kto zajmuje się robieniem zdjęć ptakom i jakie ptaki można sfotografować w Polsce i dowiemy, co to jest ptasia perspektywa w fotografii i po co robi się zdjęcia z lotu ptaka?
Wrzesień to początek jesieni – część ptaków odlatuje do ciepłych krajów, a pozostałe przygotowują się do zimy. Dlatego na zajęciach przygotujemy karmniki, które będziecie mogli wywiesić w czasie mroźnej zimy.
Prowadzenie: Blanka Błaszczak-Rozenbaum – etnolożka, edukatorka muzealna. Najbardziej interesują ją dawne fotografie ludzi i zastanawianie się nad tym, kim byli? Co myśleli w trakcie robienia zdjęcia? Co jedli, zanim przyciśnięto spust migawki? Odpowiedzi na te pytania szuka w różnych historiach, które później lubi opowiadać. I rozmawiać o nich.
Ważne informacje:
• Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat.
• Spotkanie odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A, sala edukacyjna – poziom (-1). Należy zejść schodami z holu głównego.
• Czas trwania: 1,5 godz.
• Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
• Wydarzenie specjalne w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – promocja Twierdzy Kraków.