Radek Rak – pisarz i lekarz weterynarii. Autor Kocham cię, Lilith (2014) i Pustego nieba (2016). Za powieść Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli (2019) otrzymał Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego oraz European Science Fiction Society Award w kategorii Best Written Work of Fiction.

Wit Szostak – autor powieści, opowiadań i dramatów. Jego książki były nominowane do Nagrody Literackiej Nike (Fuga, 2012) i do Paszportów Polityki (Sto dni bez słońca, 2014). Na podstawie powieści Dumanowski Jan Klata wyreżyserował całodzienne słuchowisko na antenie Radia Kraków, a w Teatrze Starym w Krakowie przygotowano dwie inscenizacje. Jego książki nominowane były do Paszportów Polityki i Literackiej Nagrody Nike. W 2019 został laureatem konkursu dramaturgicznego Strefy Kontaktu, pisząc dramat Pogłosy, swój pierwszy tekst dla teatru, który doczekał się premiery na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego (reż. Marek Fiedor i Tomasz Hynek). Ostatnio wydał powieść Cudze słowa (2020). Jako Dobrosław Kot pracuje na uczelni i publikuje teksty filozoficzne, ostatnio Tratwę Odysa. Esej o uchodźcach (2020).

Anna Marchewka – literaturoznawczyni i krytyczka literacka. Publikowała m.in. w „Lampie”, „Zadrze”, „Tygodniku Powszechnym”, „Znaku”, „Dwutygodniku”, „Chimerze”, „Czasie Literatury”. Opiekuje się rubryką „Stacja: Literatura” miesięcznika „Znak”. Współprowadziła audycje literackie w TVP Kultura i Radiu Kraków. Prowadzi spotkania w Dyskusyjnym Klubie Czytelniczym poświęconym powieści współczesnej. Współtworzy Pracownię Pytań Krytycznych przy Katedrze Krytyki Współczesnej UJ. Obie książki ukazały się dzięki staraniu Wydawnictwa Powergraph, które wciąż odkrywa nowych autorów i prezentuje alternatywne przestrzenie w polskiej literaturze. Z wydawnictwem związani są: Radek Rak, Wit Szostak, Anna Kańtoch, Rafał Kosik i Robert M. Wegner. W Powergraphie publikowali m.in.: Łukasz Orbitowski, Szczepan Twardoch i Jakub Małecki.

Książka Agla. Alef Radka Raka oraz Szczelinami Wita Szostaka objęta została patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.