“(po)wolne soboty” będą okazją do spotkania z Osobami, które Aga Kozak zaprosi do Pałacu Potockich aby przedstawić publiczności książki, możliwości czy pomysły. Godzinną sesję jogi poprowadzą nauczycielki i nauczyciele z Krakowa; Aga Kozak zaprosi na spotkania i rozmowy ze specjalnie zaproszonymi gościniami i gośćmi, którzy opowiadać będą o swojej pracy, o rozwoju, dobrym życiu, przyjemności, docenianiu, wdzięczności, mówieniu o sobie dobrze, czuciu ciała, ruchu, jedzeniu, korzystaniu z zasobów, ekologii czy pomysłach na miasto przyjazne mieszkańcom; dzień kończyć będziemy seansami oddychania i relaksu, które pozwolą ochłonąć po intensywnym dniu dbania o siebie.

Aga Kozak – thinkfluencerka, dziennikarka, podkasterka, coacherka, nauczycielka dobrego życia. Jako pierwsza w Polsce wspierałaPierwsza wspierająca w rozwoju artystki i artystów art-coach w Polsce. Współtwórczyni Festiwalu Kręgi i współautorka (wraz z Angeliką Kucińską) podcastu Sharing is Caring. Przez wiele lat związana ze światem kultury i sztuk wizualnych, obecnie uczy przede wszystkim wellbeingu (zwanego po polsku “osiędbaniem”), redukcji stresu, medytacji, mindfulness, dobrego odpoczynku, snu, przyjemności. Trenerka rozwoju osobistego, nauczycielka oddychania, mentorka. Studiowała lowenowską psychoterapię przez ciało, terapię oddechem, pracę z energią i tantrę. Przez lata pracowała dla Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów i Gazeta.pl, współtworzyła też Instytut Dobrego Życia. Laureatka LGBT+ Diamond Awards jako ambasadorka osób LGBT w życiu publicznym. 

 Organizatorem “(po)wolnych sobót” jest KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, współgospodarz Pałacu Potockich.

Partnerami pierwszego z cyklu “(po)wolnej soboty” spotkania są Znak i , wydawca prezentowanych podczas spotkań książek: Sabiny Francuz “Mąka i woda”, Natalii Sosin-Krosnowskiej “Rozmowy przy stole“ oraz Niny Czarneckiej “Ciepło”.