Czy zauważyliście, że nasze cienie chodzą za nami wszędzie! Czasami pojedynczo, prześlizgują się po ulicach i ścianach, czasami dwójkami albo nawet trójkami, otaczają nas ze wszystkich stron. Znamy swoje cienie i wiemy, że są niepowtarzalne, ale czy wiemy czym się od siebie różnią? Czy można je zważyć, zmierzyć, czy choćby złapać na chwilę, aby przyjrzeć się im dokładniej? 

Czym różnią się od siebie cienie astronautki, łyżwiarza figurowego albo pilota? Jak wygląda cień smoka, lodów malinowych czy urodzinowego tortu? A w końcu, czy cień może być różowy? 

W czasie Chwili z Różowym Cieniem postaramy się odnaleźć jego tajemnicę, stworzymy kolorowe cienie na patyku i zatańczymy z nimi niepowtarzalny taniec.

"Mój cień jest różowy"

 W czasie warsztatów poznamy książkę „Mój cień jest różowy” Scotta Stuarta (Wydawnictwo Znak), przetłumaczoną na język polski przez Michała Rusinka. Gościem Chwili z Różowym Cieniem będzie Michał Rusinek.

W dniu 20.06 warsztaty Literackie Chwile poprowadzi Edyta Tobiasiewicz - doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, która bada startupy technologiczne (i uwielbia swoich studentów!), absolwentka socjologii Wydziału Humanistycznego AGH i psychologii edukacyjnej Uniwersytetu Pedagogicznego. 

 Od niedawna koordynuje działania skierowane do społeczności organizacji Diversity Hub. A od dawien dawna marzy, by po godzinach wykładać na Akademii Pana Kleksa. Odważnie twierdzi, że zdobyła ku temu wszelkie konieczne kompetencje, kiedy prowadziła kurs z "Profesjonalnego smarowania farbą", odbywając przy tym kilka wizyt w kosmosie, podwodnym świecie błękitnym, prowadząc zajęcia z kleksografii, karmiąc puszystą pianką kolorową australijskie kangury i wydobywając ciężkostrawne cukierki z brzucha krokodyla, który błąkał się samotnie po Podłężu. W epoce przedcovidowej podróżowała w przestrzeni i czasie w wybornym towarzystwie "Małych Obywateli Świata", by poznawać kulturę, zwyczaje i historię ludzi mieszkających tysiące kilometrów stąd, a jednak wciąż pod tym samym niebem. Jest wierną wielbicielką inicjatyw społecznych, NGO i wszystkich miejsc, w którym ludziom jest do siebie bliżej. 

Literackie Chwile w Pałacu Potockich

 Niedzielne Literackie Chwile w Pałacu Potockich to cykliczne wydarzenia inspirowane najpiękniejszymi książkami dla dzieci. W czasie warsztatów, przeplatać się będą spotkania z autorami, działania plastyczne, taneczne czy rzemieślnicze, skoncentrowane wokół dziecięcej literatury. Dzieci tworzyć będą obiekty, instalacje, obrazy, rzeźby, grafiki warsztatowe i zabawki.