Festiwal Misteria Paschalia to jeden z najbardziej rozpoznawalnych europejskich festiwali muzyki dawnej; to wyjątkowe muzyczne wydarzenie odbywające się tradycyjnie w Wielkim Tygodniu w najbardziej prominentnych lokalizacjach.

Tegoroczny festiwal będzie pierwszą od dwóch lat edycją, która odbędzie się na żywo z publicznością. Będzie także pierwszą od lat, która odejdzie od prezentacji wybranych kręgów kulturowych. W tym szczególnym okresie, pomiędzy kolejnymi falami pandemii zdecydowaliśmy się na podróż w głąb siebie, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu: Tempus Paschalis jako umacnianie i etyczne zobowiązanie do zmiany

 19. edycja festiwalu pokaże różnorodność muzyczną muzyki polskiej, niemieckiej, austriackiej czy włoskiej, obejmując twórczość Mikołaja Gomółki, kompozytora, który w sposób szczególny zapisał się na kartach polskiego renesansu, ale też przedstawicieli muzyki klasycznej -   W. A. Mozarta i Josepha Haydna. Pasja wg św. Jana, autorstwa Alessandra Scarlattiego, zaprezentuje szkołę neapolitańską włoskiego baroku. Zakończenie tegorocznego Festiwalu to światowa premiera Die Jungen Zu Emaus, przywołujące dominującą formę tegorocznej edycji - oratorium. 

Tegoroczny Festiwal Misteria Paschalia zostanie zrealizowany pod kierunkiem Martyny Pastuszki i {oh!} Orkiestry Historycznej. Tym samym po raz pierwszy historii festiwalu rola dyrektora-rezydenta festiwalu przypadnie kobiecie.

 Oficjalnym prologiem do festiwalu będzie koncert w ramach Early Music Day w poniedziałek 21 marca 2022 roku w Pałacu Potockich.

 Kup bilety na Misteria Paschalia