Loading...
Przejdź do treści
99
Warsztaty „Najważniejsze jest niewidzialne” (warsztaty dla grup), 8.10.2024 r., godz. 11:00

Warsztaty „Najważniejsze jest niewidzialne” (warsztaty dla grup), 8.10.2024 r., godz. 11:00

Zapraszamy na edukacyjne warsztaty sensoryczne przygotowane wspólnie przez Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI oraz Wydawnictwo Wrażlive na podstawie bajki „Najważniejsze jest niewidzialne”, opowiadającej o przyjaźni chłopca z dziewczynką z niepełnosprawnością wzroku. Kreując wrażliwą przestrzeń do opowiadania obrazem i malowania słowem, odkrywać będziemy świat za pomocą zmysłów.

Warsztaty dla klas: I-III szkoły podstawowej
Czas trwania: 1h 30 min (90 min)
Miejsce: Apteka Designu, ul. Kopernika 19A
***
UWAGA! To wydarzenie jest dedykowane szkolnym grupom zorganizowanym. Jedna wejściówka upoważnia do udziału maksymalnie 30 osób.

Po pobraniu wejściówki, należy również wysłać zgłoszenie (z nazwą szkoły i klasy oraz numerem telefonu do opiekuna grupy) na adres koordynatorki projektu, Barbary Zając z działu interdyscyplinarnego KBF (mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl).

Pobranie wejściówki na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
08 października 2024, godz. 11:00
Apteka Designu / Kopernika 19a

Zapraszamy na edukacyjne warsztaty sensoryczne przygotowane wspólnie przez Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI oraz Wydawnictwo Wrażlive na podstawie bajki „Najważniejsze jest niewidzialne”, opowiadającej o przyjaźni chłopca z dziewczynką z niepełnosprawnością wzroku. Kreując wrażliwą przestrzeń do opowiadania obrazem i malowania słowem, odkrywać będziemy świat za pomocą zmysłów. Podczas zajęć poznamy świat osób niewidomych i stworzymy specjalny rysunek, który możemy
„obejrzeć” – tyflografikę. Porozmawiamy również o przyjaźni, która jest jak „przyjemny, ciepły, otulający nasze emocje koc, który wspólnie „szyjemy” przez całe życie...".
Dodatkowo, warsztaty uczą skutecznego i twórczego myślenia, czyli świadomego i efektywnego działania w świecie. Podczas zajęć chcielibyśmy, by uczestnicy nie bali się pytać „dlaczego?”.
Warsztaty wprowadzą uczestników w świat dostępności, tolerancji, empatii, ale równocześnie rozwiną zachowania prospołeczne.
Prowadzenie: edukatorzy z Centrum Womai oraz Anna Machacz (architektka edukacji, pedagożka, trenerka, animatorka. Od wielu lat zajmuje się organizacją i koordynacją projektów oraz wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci, treningi kreatywności dla nauczycieli i firm, spotkania integracyjne, akcje promocyjne i programy artystyczne. Autorka warsztatów oraz scenariuszy imprez edukacyjnych. Współautorka scenariuszy spektakli dla dzieci. Współzałożycielka Wydawnictwa Wrażlive, współautorka kampanii społecznej „Książka ma moc” na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży).

Wybierz bilety

Twój koszyk