Loading...
Przejdź do treści
99
Warsztaty litery elementarzowej

Warsztaty litery elementarzowej (11-15 lat)

Uczymy się pięknie pisać! Warsztaty litery elementarzowej.

Zapraszamy dzieci i młodzież na cykliczne warsztaty nauki pięknego pisma szkolnego, opartego na autorskiej literze elementarzowej Ewy Landowskiej.

Warsztaty skierowane są dla dzieci i młodzieży, która chce wypracować ładne pismo, poprawić aktualne (grupa starsza 11-15 lat)

08 października 2023, godz. 11:30
70 zł

Dlaczego litera elementarzowa autorstwa Ewy Landowskiej? Dlaczego warto się jej uczyć?

To litera przełomowa, która bardzo ułatwia naukę pisania oraz poprawia jej płynność.

Konstrukcja litery oraz łączenia między nimi pozwalają dzieciom, po jej opanowaniu, na piękne i swobodne pisanie, a w przyszłości ułatwią wyprowadzenie własnego, indywidualnego charakteru pisma – ładnego i czytelnego. Litery te na późniejszym etapie można pisać szybko i w pomniejszonym rozmiarze (a jest to warunek, jaki litery muszą spełnić, aby móc na ich podstawie wyprowadzić własny charakter pisma).

Dlaczego pisanie odręczne jest ważne?

 • wspomaga pracę mózgu, szczególnie u młodych osób
 • kształtuje umiejętność logicznego myślenia i klarownej wypowiedzi zarówno pisemnej, jak i ustnej 
 • ułatwia przyswajanie wiedzy, jest wspaniałym treningiem pamięci
 • kształtuje charakter i osobowość
 • uwrażliwia na piękno
 • wycisza i uspokaja
 • poprawia koncentrację
 • reguluje oddech
 • uczy kreatywności

Cel i przebieg warsztatów / Jak często będą organizowane?

Warsztaty są szansą nauczenia się ładnego, niemęczącego pisania oraz poprawy charakteru pisma. Na zajęciach uczestnicy poznają rozwiązania konstrukcyjne liter pomyślane tak, aby proces pisania był intuicyjny i swobodny, a łączenia pozwalały na płynne i czytelne pisanie. Z każdą osobą pracujemy indywidualnie, do każdej podchodzimy, tłumaczymy i pokazujemy jak kreślić litery. Dzieci uczą się we własnym tempie, dlatego możliwe jest dołączenie na zajęcia w dowolnym terminie.

Warsztaty mają charakter cykliczny. Spotykamy się 2x w miesiącu. Na każde spotkanie obowiązują osobne zapisy. Nadchodzące terminy znajdą Państwo na stronie Pałacu Potockich.

Zachęcamy do regularnego udziału w zajęciach ze względu na większe efekty pracy. Z nauką pisania jest jak z muzyką, po jednym spotkaniu ją poznajemy, natomiast sama nauka i doskonalenie to proces regularnych ćwiczeń.

Dla kogo są warsztaty?

Warsztaty skierowane są do:

 • dzieci zaczynających naukę pisania od 6 roku życia (grupa młodsza 6-10 lat)
 • dzieci i młodzieży, która chce wypracować ładne pismo, poprawić aktualne (grupa starsza 11-15 lat)

Co będzie potrzebne/ Co zabrać ze sobą

Na zajęcia będą potrzebne zeszyty ćwiczeń Ewy Landowskiej, na podstawie których uczestnicy będą poznawać kolejno litery. Będzie można je zakupić na miejscu, w księgarni Compare Bookstore w Pałacu Potockich. Wystarczą nam one na cały rok spotkań warsztatowych.
Prosimy również o przyniesienie na warsztaty ulubionego narzędzia, którym dziecko pisze, może to być ołówek, pióro, cienkopis. Jeśli jesteście Państwo jeszcze przed wyborem dobrego pióra zachęcamy do zakupu pióra Preppy o szerokości stalówki F (cena ok. 25 zł).

Kto prowadzi?

Dominika Furgał i Marianna Siedlaczek.
Związane z kaligrafią od 7 lat. Sztuki pięknego pisania uczyły się w tym czasie pod okiem Ewy Landowskiej oraz innych mistrzów kaligrafii. Prowadzą regularne warsztaty kaligrafii dla dzieci, dorosłych, rodziców oraz szkół.

Wybierz bilety

Twój koszyk