Loading...
Przejdź do treści
99
Vivien Maier

Vivian Maier. Niania, która zmieniła historię fotografii

Z okazji polskiej premiery biografii "Vivian Maier. Niania, która zmieniła historię fotografii" autorstwa Ann Marks (wyd. Znak Literanova), zapraszamy na spotkanie, podczas którego przybliżymy tajemniczą historię i twórczość artystki, która z dnia na dzień została okrzyknięta jedną z najwybitniejszych fotografek XX wieku. Spotkanie z tłumaczem książki Tomaszem Maciosem oraz kustoszką krakowskiego Muzeum Fotografii Martą Miskowiec poprowadzi Małgorzata Bugaj.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
09 listopada 2023, godz. 18:00

Szanse na to, że jej wyjątkowe dzieła kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, były niemal bliskie zera.. Gdyby nie splot nieprawdopodobnych zdarzeń, nigdy nie zostałyby uratowane, a świat nie poznałby niesamowitej historii ekscentrycznej niani-fotografki. Dziś galerie i kolekcjonerzy z całego świata walczą o każde jej zdjęcie. Jak z francuskiej prowincji trafiła do Nowego Jorku? Czy historia rodzinnych chorób mogła wpłynąć na jej postrzeganie świata? Co znajdziemy w jej fotografiach, jeśli tylko odpowiednio się im przyjrzymy? I na czym tak naprawdę polega wyjątkowość jej talentu?

Ann Marks dotarła do osobistych dokumentów Vivian Maier, 140 000 fotografii i osób, które miały styczność z artystką na różnych etapach jej życia. W oparciu o trwające 8 lat śledztwo, biografka ujawnia niezwykłą historię kobiety, która odcięła się od traumatycznej przeszłości, by żyć na własnych warunkach. 

Oraganizatorami wydarzenia są Znak, Literanova oraz KBF.
Partnerami wydarzenia są: Muzeum Fotografii w Krakowie oraz Miesiąc Fotografii. 

Wybierz bilety

Twój koszyk