Loading...
Przejdź do treści
99
Surface of timbre | Emotional Mechanics

Surface of timbre | Emotional Mechanics

Surface of timbre (Łódź) Julian Paprocki, klarnet kontrabasowy, elektronika
Jan Stańczyk: Ḥaqel D’ma (2024) prawykonanie
Michał Janocha: Alcheringa (2024)
Maciej Jabłoński: Pestera cu Oase (2024)
Ewa Trębaczl: Tharsis (2024)
Wojciech Błażejczyk: Contrails (2024)

Drone Music (Gdańsk) Aleksandra Panasik - obój, elektronika - ODWOŁANE Z POWODU CHOROBY ARTYSTKI

Qba Janicki - Emotional Mechanics
W trakcie występu artysta zaprezentuje własne, unikatowe urządzenia wykonawcze, opracowane we współpracy z konstruktorem Dariuszem Bagnuckim. To wyjątkowa okazja, aby usłyszeć utwory, które jeszcze nie znalazły się na rynku, a które z pewnością zachwycą miłośników nowoczesnej muzyki.

23 listopada 2024, godz. 20:00
Hevre / Beera Meiselsa 18
30 zł

Julian Paprocki studiuje w Pôle Supérieur d'enseignement artistique w Paryżu w klasach: klarnetu Florenta Héau, klarnetu basowego Jeana-Marca Volty oraz kameralistyki Philippe'a Ferro oraz w Université Paris-Sorbonne na wydziale muzykologicznym.Swoje umiejętności w zakresie gry na klarnecie doskonalił u takich mistrzów, jak: Michel Arrignon, Nicolas Baldeyrou, Jan Jakub Bokun, Julien Chabod, Karel Dohnal, Giora Feidman, Igor Františák, Sylvie Hue, Paul Meyer, Jorge Montilla, Wojciech Mrozek, Mirosław Pokrzywiński, Ronald Sebesta i Mieczysław Stachura.Jako solista występował z towarzyszeniem orkiestr: symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej, kameralnej Filharmonii Lwowskiej „Wirtuozi Lwowa", Concerto Avenna, Warszawskiej Orkiestry Smyczkowej im. Zenona Brzewskiego. Koncertował m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, filharmoniach Łódzkiej, Rzeszowskiej, Dolnośląskiej, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie. Niejednokrotnie występował także poza granicami kraju: w Austrii, Czechach, we Francji, w Niemczech, na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech i we Włoszech.Jego osiągnięcia muzyczne były wielokrotnie nagradzane. Jest laureatem konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich: klarnetowych, organowych, kompozytorskich i kameralnych, jak również stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2008-2012) oraz Instytutu Adama Mickiewicza w programie „Kultura Polska za granicą" (2010).Wraz z pianistą Maciejem Grzybowskim, wiolonczelistą Karolem Marianowskim oraz puzonistą Tomaszem Światczyńskim tworzy zespół TRIARTET specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Współpracuje z czołowym paryskim wydawnictwem muzycznym Gerard Billaudot Editeur.
Muzyka Jana Stańczyka, Michała Janochy, Macieja Jabłońskiego, Ewy Trębacz i Wojciecha Błażejczyka.

Qba Janicki - Emotional Mechanics
W trakcie występu artysta zaprezentuje własne, unikatowe urządzenia wykonawcze, opracowane we współpracy z konstruktorem Dariuszem Bagnuckim. To wyjątkowa okazja, aby usłyszeć utwory, które jeszcze nie znalazły się na rynku, a które z pewnością zachwycą miłośników nowoczesnej muzyki.

Qba Janicki, urodzony w 1989 roku w Bydgoszczy, to postać znana nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jego kariera artystyczna obejmuje współpracę z wieloma uznanymi muzykami, takimi jak Roscoe Mitchell czy Mats Gustafsson. Przez ponad dziesięć lat był współtwórcą zespołu Wojtek Mazolewski Quintet, a obecnie rozwija swoją karierę solową oraz współpracuje z różnymi projektami muzycznymi, w tym z Malediwy i T’ien Lai. Jego twórczość obejmuje także muzykę teatralną oraz produkcje hip-hopowe.

--------------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Artystyczne Muzyka Centrum zapraszają na 32. edycję festiwalu Audio Art, która odbędzie się w dniach 15-24 listopada 2024 roku.

Koncerty odbędą się w Pałacu Potockich na Rynku Głównym, Hevre, Instytucie Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w budynku głównym AMKP przy ul. św. Tomasza 43. Wydarzenia Festiwalu Audio Art będą również transmitowane na żywo w Internecie.

Szczegółowy harmonogram, a także transmisje koncertów dostępne na stronie festiwalu.

Festiwal Audio Art w Krakowie odbywa się nieprzerwanie od 1993 roku. Premierowe koncerty, instalacje i performansy dotyczą przeglądu najważniejszych projektów sztuki dźwiękowej i muzyki współczesnej z całego świata. Ważne miejsce w programie zajmują polskie premiery o szczególnym wymiarze. Definiują nowy paradygmat sztuki współczesnej. Zawierają elementy powiązane z tożsamością artysty, jego szczególnej misji w formowaniu lokalnej kultury. Porządkują świat postpandemiczny z zabezpieczeniem dziedzictwa kulturowego. Kreują nowe formy sztuki wyrafinowanej, zaangażowanej wobec współczesnych wyzwań stawianych przez migrację i zagrożenia związane z wojną.

Koordynacja projektu: prof. dr hab. Marek Chołoniewski

Wybierz bilety

Twój koszyk