Loading...
Przejdź do treści
99
Sung Stories

Sung Stories

Tego wieczora oddamy przestrzeń Wesołej śpiewanym historiom, w tym fantastycznej muzyce ze świata Rocronde – wykona ją Arthur Chambry, który sięgnie po samodzielnie wykonane instrumenty dęte. Następnie Harry Górski-Brown na „zabawkowych” dudach zagra autentyczne melodie szkockich gór. A na koniec autorski cykl utworów z akompaniamentem pianina wykona Barbara Kinga Majewska. Wspólnie przekonamy się, że wszystko śpiewa!

Dostępność:
Pierwsza część koncertu będzie kameralna w charakterze, muzyka stonowana, miejscami wręcz cicha, a atmosfera pełna skupienia. Druga część z kolei będzie głośna, z dużym natężeniem świateł i dźwięku.

Koncert składa się z dwóch części, a zakup biletu upoważnia do uczestnicwa w obu częściach.
Sprzedaż biletów rozpocznie sie w czwartek 4 października o godzinie 10:00.
Zakup biletów na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.

Organizator: KBF
08 listopada 2024, godz. 18:00
Kuchnia, Wesoła / ul. Kopernika 19
60 zł

18:00
Nadal trudno powiedzieć, czy La Seuz jest modlitwą, plotką, alarmem czy głosem metafizycznym, ale jesteśmy pewni, że składa się z dźwięków powiązanych z wiatrem i powietrzem. Na planecie Rocronde czasami usłyszysz śpiewające drzewa lub stare piszczące wodorosty, ale przede wszystkim spotkasz śpiewające społeczności. Aby zrozumieć, czym jest La Seuz, poszukaj Pastours (głuchoniemych gigantów), posłuchaj ludu Azmate (wspólnoty wędrownych śpiewaków), uderz w skały Montodeau i chłoń ich wibracje. Wszystko się łączy, wibruje w każdym kamyku lub strumieniu świata Rocronde. Zabierze Was do niego Arthur Chambry, snując opowieści folk fantasy swym bardowskim głosem i instrumentami dętymi DIY.

Arthur Chambry – La Seuz chap. 32 (2024) 40’ [premiera polska]
Arthur Chambry – dudy, piszczałki, dęte, głos

19:00
Harry Górski-Brown, Szkot o polskich korzeniach, przywiezie swoje „zabawkowe” małe szkockie dudy. Zagra na nich, a także na skrzypcach i zaśpiewa dawne pieśni gaelickie o niezwykle emocjonalnym przekazie. Sneachd’ Air Drum Uachdar opowiada o wszystkim tym, co zrobilibyśmy z miłości do kogoś. Z kolei Dùthaich MhicAoidh to lament nad przesiedleniami Gaelów z krainy Mackay, które miały miejsce w XVIII i XIX wieku i znane są pod nazwą Highland Clearances. Górski-Brown efektami i elektroniką wpisze te pieśni w na wskroś współczesną eksperymentalno-popową estetykę.

Harry Górski-Brown – FISHER PRICE PIPES na głos, skrzypce, dudy i elektronikę (2022) 40’ [premiera polska]
Harry Górski-Brown – głos, skrzypce, dudy, elektronika

 

Wybierz bilety

Twój koszyk