Loading...
Przejdź do treści
99
KMLU

Wiersz ten, którym krzyczę. Rozmowa z ukraińskimi poetkami.

Strzelają, gdy tłum kobiet wbiega w nozdrza świateł – oby Bóg miał to zdjęcie – […] Ja, teraz na moście, pozbawiony mowy […] Ilya Kaminsky, Celują w nas żołnierze (przeł. Anna Łazar)

W drugą rocznicę pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę zapraszamy na spotkanie z ukraińskimi poetkami: Natalią Belczenko, Marianną Kijanowską i Ołesią Mamczycz. Rozmowę poprowadzi pisarka Żanna Słoniowska.
Porozmawiamy o tym, jak na tworzenie kultury, a w szczególności literatury, wpływa tocząca się wojna: jakie książki są pisane, jak się je wydaje i jaki wpływ ma to na przyszłość Ukrainy. 

Wejściówki będą dostępne do pobrania w wersji elektronicznej na stronie KBF:BILETY oraz w aplikacji KBF:PLUS od poniedziałku 12 lutego od godziny 12:00.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.

Organizator: KBF
24 lutego 2024, godz. 16:00

W rozmowie zwrócimy szczególną uwagę na Odessę, której najważniejsze ośrodki kultury ucierpiały wskutek bombardowań w 2023 roku. Rozmowa jest częścią wydarzeń odbywających się 24 lutego pod hasłem #ReadingForOdesa w Miastach Literatury UNESCO na całym świecie. Każde z nich daje tego dnia wyraz solidarności z Odessą Miastem Literatury UNESCO poprzez publiczne czytanie wierszy lub fragmentów prozy wybranych przez tamtejsze Muzeum Literatury. W Krakowie przeczytamy między innymi wiersze urodzonego w Odessie Ilii Kaminskiego. Tytuł spotkania pochodzi z wiersza Marianny Kijanowskiej w przekładzie Adama Pomorskiego z tomu Babi Jar. Na głosy. Przed spotkaniem i tuż po jego zakończeniu w foyer Pałacu Potockich będzie można nabyć książki z ukraińskiej księgarni NIĆ. 

Wybierz bilety

Twój koszyk