Loading...
Przejdź do treści
99
Jerzy Bralczyk

Premiera w Pałacu: "Bralczyk o sobie"

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, Pawłem Goźlińskim oraz Karoliną Oponowicz

Spotkanie z Jerzym Bralczykiem z okazji premiery jego najnowszej książki „Bralczyk o sobie”. W rozmowie udział wezmą także autorzy wywiadu-rzeki z prof. Bralczykiem, Karolina Oponowicz i Paweł Goźliński.

Wejściówki będą dostępne do pobrania w wersji elektronicznej na stronie KBF:BILETY oraz w aplikacji KBF:PLUS od środy 8 listopada od godziny 12:00.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.

22 listopada 2023, godz. 18:00

O KSIĄŻCE:
"Powiem wam prawdę o sobie. Moją prawdę, rzecz jasna, osobistą nawet. Dlaczego woli być Bralczykiem niż Jerzym? Dlaczego z „cyckiem” miał kłopot a koleżankowania się nie wstydzi? Czego w życiu żałuje i z czego nie zamierza się tłumaczyć? Jak godzi kompleks niższości z kompleksem wyższości? Dlaczego z Miłoszem nie miał konwersacji a zakochał się w pewnym Gustawie? Dlaczego ojcem jest łatwo zostać, a trudno nim być, a z profesorami jest odwrotnie? Dlaczego lepiej nie mówić wszystkiego, co pomyśli głowa? Jak to jest być otwieraczem uniwersalnym? Czy istnieje jakieś życie pozagrobowe? I co w jego życiu znaczą ślimak z myszką. Takiego Bralczyka nie znacie. Dobrodusznego wobec świata, nawet tego popełniającego językowe błędy i krytycznego wobec siebie. Urodzonego nie tam, gdzie się urodził i zupełnie nie wtedy. Szukającego swojego miejsca w świecie, gdzie się czuje prowincjuszem osiągającym sukcesy, na które wcale nie zasługuje."

Profesor Jerzy Bralczyk w szczerej (o ile to w ogóle możliwe - zastrzega), błyskotliwej i pełnej humoru rozmowie z Pawłem Goźlińskim i Karoliną Oponowicz opowiada o tym, jak to się bywało cudownym dzieckiem, pełnym kompleksów nastolatkiem, samotnym ojcem w Szwecji, tropicielem absurdów propagandy, gwiazdą uniwersytetów i mediów, redaktorem konstytucji, ale też niepewnym siebie synem, bratem, ojcem, dziadkiem i mężem. 
 "Moim największym marzeniem w dzieciństwie było stać się takim jak inni. Tak na dobrą sprawę w bardzo wielu dziedzinach mojego życia do tej pory mnie to motywuje. Robię to, co robię, żeby zostało mi jakoś zaliczone i żebym nie czuł się przy tym dużo gorszy od reszty".


Jerzy Bralczyk – językoznawca, polonista.
Karolina Oponowicz – redaktorka Wydawnictwa Agora, socjolożka, autorka książek i podcastów.
Paweł Goźliński – redaktor naczelny Wydawnictwa Agora, doktor od romantyzmu, pisarz i nauczyciel pisania.

Wybierz bilety

Twój koszyk