Loading...
Przejdź do treści
99
Wisława Szymborska

Premiera książki Wisławy Szymborskiej - „Kryniccy, to przecież dla Was! Listy, karteczki i dedykacje 1966-2011”

Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Wydawnictwo a5 zapraszają na premierę książki „Kryniccy, to przecież dla Was! Listy, karteczki i dedykacje 1966-2011” Wisławy Szymborskiej. W spotkaniu udział wezmą Ryszard i Krystyna Kryniccy, a rozmowę poprowadzi Bronisław Maj.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
03 grudnia 2023, godz. 18:00

Wydawnictwo Ryszarda i Krystyny Krynickich, związane z Noblistką nie tylko poprzez wydawanie kolejnych tomów poezji ( i mniej poważnych książek) ale również długoletnią przyjaźnią, zaplanowało na rok jubileuszowy publikację prywatnej korespondencji z Wisławą Szymborską – listów, dedykacji i wyklejanek. Jest to książka o Wisławie Szymborskiej mniej lub wcale nieznanej. Bogato ilustrowana, edytorsko pieczołowicie przygotowana przez Ryszarda Krynickiego. Formatem i szatą graficzną tom nawiązuje do wydanej przez Wydawnictwo a5 korespondencji Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta pt. Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie. Korespondencja 1955-1996 oraz korespondencji ze Stanisławem Barańczakiem pt. Inne pozytywne uczucia też wchodzą w grę. Korespondencja 1972-2011. Bogato ilustrowany faksymilami i reprodukcjami wyklejanek, uzupełniony obszernymi przypisami Ryszarda Krynickiego.

Okładka: Frakcja R. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowanej przez KBF ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Wybierz bilety

Twój koszyk