Premiera polskiego tłumaczenia eseju Geerta Lovinka „Wymieranie Internetu”. Ostatnia dekada była bardzo ciekawa, ale też męcząca. Doświadczyliśmy jej w działaniu – projektując, programując i wymyślając interfejsy. Doświadczyłyśmy też realnej społecznej siły rażenia znakomicie zaprojektowanych rozwiązań cyfrowych i zabójczej skuteczności zdehumanizowanej automatyzacji. Wydaje się że bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy dzisiaj głębokiej refleksji nad tym, czym powinny być technologie sprzyjające życiu. Potrzebujemy nowego słownika, lepszej filozofii, projektantek, kreatywnych technologów, osób programistycznych i szerokiego, interdyscyplinarnego frontu działania. Dobrze by było w ciągu kolejnej dekady, wspólnymi siłami, przeciągnąć te moce na stronę wspólnych dóbr i wartościowych doświadczeń. Esej Lovinka jest znakomitym przyczynkiem do rozmowy o tym jak jest – a jak chcielibyśmy, żeby było. Podczas spotkania tłumaczki opowiedzą trochę o samym eseju. Rozważamy też wspólne czytanie na głos fragmentów z osobami, które do nas dołączą.
Premiera książki Geerta Lovinka „Wymieranie Internetu”
Premiera polskiego tłumaczenia eseju Geerta Lovinka „Wymieranie Internetu”. Ostatnia dekada była bardzo ciekawa, ale też męcząca. Doświadczyliśmy jej w działaniu – projektując, programując i wymyślając interfejsy. Doświadczyłyśmy też realnej społecznej siły rażenia znakomicie zaprojektowanych rozwiązań cyfrowych i zabójczej skuteczności zdehumanizowanej automatyzacji.
Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia
Organizator: KBF | Grupa Robocza