Loading...
Przejdź do treści
99
Premiera książki Dariusza Dziektarza

Premiera książki Dariusza Dziektarza

Wydawnictwo Powergraph i Kraków Miasto Literatury UNESCO zapraszają na premierę książki „Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody” Dariusza Dziektarza.

Wejściówki będą dostępne do pobrania w wersji elektronicznej na stronie KBF:BILETY oraz w aplikacji KBF:PLUS od wtorku 28 maja od godziny 12:00.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.

05 czerwca 2024, godz. 18:00

Prawdziwe cuda natury w naszych domach, ogrodach i lasach Nurkowanie na rafie koralowej, safari w Kenii, w ostateczności egzotyczne filmy przyrodnicze Davida Attenborougha – to nasze przyrodnicze fascynacje. Tymczasem o obłędnych sekretach zwierząt żyjących tuż obok nas nie wiemy nic. Tykające tykotki i kołaczące kołatki, które ze starych mebli zawędrowały do poematów Adama Mickiewicza. Złocistozielone chrząszcze z naszych lasów, z których sporządzano śmiertelnie niebezpieczny afrodyzjak. Kruki tak mądre jak małpy człekokształtne, potrafiące zrozumieć cudze intencje i odmienny punkt widzenia.

O książce:
"Rozejrzyj się!"
to bogato ilustrowana książka o zabawnych, czasami przerażających niczym kryminał, ale zawsze pasjonujących obliczach polskiej przyrody, wzbogacona o intrygujący kontekst kulturowy. Po tej lekturze już nigdy nie spojrzysz na otaczający Cię świat tak samo! Niesamowite historie na wyciągnięcie ręki. Piękna książka, jakiej w Polsce jeszcze nie było.
Radek Rak, pisarz nagrodzony Literacką Nagrodą Nike, z zawodu weterynarz

Najnowsze naukowe odkrycia, obalone szkodliwe mity i uprzedzenia. Dobra robota autorze!
Anna Traut-Seliga, dr nauk biologicznych, trenerka edukacji ekologicznej.

„Rozejrzyj się!” pęka w szwach od ciekawostek i tajemnic polskiej przyrody. Pozycja obowiązkowa przed kolejnym wyjściem w teren!
Piotr Horzela popularyzator przyrody, podróżnik

O autorze:
Dariusz Dziektarz – leśnik z wykształcenia i życiowej pasji. Olbrzymią popularność zyskał dzięki zamieszczanym na Twitterze (X) ciekawostkom o polskich zwierzętach, prowadzi też – na Kanale Zero – audycje przyrodnicze, zbierające entuzjastyczne recenzje. Autorką pięknych ilustracji jest Aleksandra Stanglewicz, za projekt graficzny wnętrza odpowiada Martyna Wyrzykowska. Książka objęta patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Wybierz bilety

Twój koszyk