Loading...
Przejdź do treści
99
Porta w Pałacu

Porta w Pałacu | Kompozytor w domu. Spotkanie z Krzysztofem Meyerem i Danutą Gwizdalanką

Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” i KBF, współgospodarz Pałacu Potockich, zapraszają na 19. spotkanie cyklu „Porta w Pałacu”. Wspólne życie i praca to piękna przygoda, ale na pewno nie brak w niej wyzwań i trudnych momentów. Rozmowa muzykolożki i kompozytora, żony z mężem - Danuty Gwizdalanki i Krzysztofa Meyera.
"Kompozytor w domu" to okazja na spotkanie dwóch niezwykłych osobowości muzycznego świata, wysłuchanie ich opowieści i zadanie własnych pytań.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
10 grudnia 2023, godz. 16:00

Danuta Gwizdalanka - muzykolożka, autorka książek o muzyce, członkini Związku Kompozytorów Polskich. Pochodzi z Poznania, gdzie edukację formalną zakończyła dyplomem magisterskim z anglistyki (1981) oraz doktoratem z muzykologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza (1990; Brzmieniowe aspekty kwartetów smyczkowych Beethovena, Poznań 1991). Pracowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a następnie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, by od 1991 roku zająć się wyłącznie pisaniem o muzyce.

Krzysztof Meyer - kompozytor, pianista, pedagog, autor książek o muzyce. Pochodzi z Krakowa i w tym mieście studiował kompozycję w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej – początkowo w klasie Stanisława Wiechowicza, a po jego śmierci u Krzysztofa Pendereckiego. Już po trzech latach, w 1965 roku ukończył studia otrzymując dyplom z wyróżnieniem, zaś w roku następnym z takim samym rezultatem ukończył teorię muzyki. Studia w dziedzinie kompozycji i gry na fortepianie uzupełniał w Paryżu pod kierunkiem Nadii Boulanger w latach 1964, 1966 i 1968. Krzysztof Meyer za swoje utwory otrzymał wiele krajowych i międzynarodowych nagród.


Wybierz bilety

Twój koszyk