Loading...
Przejdź do treści
99
Abakanowicz

Pierwsza biografia Magdaleny Abakanowicz. Spotkanie z Pawłem Kowalem

Krakowska premiera pierwszej biografii najgłośniejszej dziś polskiej artystki - Magdaleny Abakanowicz. "Abakanowicz. Trauma i sława" Pawła Kowala to książka przełomowa. Zapraszamy na spotkanie z autorem i gośćmi specjalnymi.
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Kubisiowska.

Wejściówki będą dostępne do pobrania w wersji elektronicznej na stronie KBF:BILETY oraz w aplikacji mobilnej KBF:PLUS od środy 14 czerwca od godziny 12:00.


Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
26 czerwca 2023, godz. 18:00

Choć Magdalena Abakanowicz jest dziś najgłośniejszą polską artystką, jej prace osiągają na aukcjach niebotyczne ceny i przyciągają tłumy do Londynu, Chicago, Hiroszimy, Wrocławia czy Poznania, historia jej życia dotąd nie została opowiedziana.
Jak udało jej się zrobić tak spektakularną karierę? Jakie tajemnice kryją się w jej biografii? Dlaczego budowała wokół siebie wielki mit i nie dzieliła się interpretacjami swoich dzieł? Odpowiedzi na te pytania podjął się nieoczywisty autor. To Paweł Kowal, historyk i muzealnik, ale też polityk i człowiek zafascynowany życiem i sztuką Magdaleny Abakanowicz. Od śmierci artystki odwiedzał archiwa i miejsca z nią związane, nagrywał wspomnienia bliskich jej osób, gromadził materiały i opowieści na temat jednej z najwybitniejszych i jednocześnie najbardziej tajemniczych polskich artystek. Teraz przyszedł czas na opowiedzenie jej porywającej historii do końca. 

Podczas spotkania będzie można nabyć egzemplarze papierowe i zdobyć dedykację autora.

Organizatorami wydarzenia są Wydawnictwo Agora, KBF oraz Pałac Potockich.

Wybierz bilety

Twój koszyk