Mixed Metaphores to koncert w wykonaniu Anny Kwiatkowskiej - skrzypce i Martyny Zakrzewskiej - fortepian, pianino i Sławomira Wojciechowskiego - elektronika. W programie znajdą się premierowe utwory Sławka Wojciechowskiego, Aleksandry Słyż, Elvinda Buene, Johna Cage’a oraz Heinera Goebbelsa. Pianino w stroju Well temperated Piano La Monte Younga jest jednym z niecodziennych eksperymentów Aleksandry Słyż w programie koncertu w Sali 205 AMKP.
IGLU - Carl Ludwig Hübsch (rozszerzony głos) Ignaz Schick (sampler sterowany napięciem, elektronika)
Hübsch i Schick znali się od dłuższego czasu, ale spotkali się osobiście dopiero kilka lat temu. Od tego czasu współpracowali przy różnych okazjach, od duetów po duże konfiguracje zespołowe, eksplorując improwizowane, koncepcyjne i skomponowane sytuacje. Natychmiast nawiązali kontakt, dzieląc wspólny rodzaj humoru, świeżości i odwagi w materiale muzycznym, podejściu i praktyce.
Latem 2022 roku spotkali się w posiadłości Hübscha w Kolonii i spędzili popołudnie na improwizacji. Podczas tej sesji nagraniowej obaj artyści ograniczyli się do swoich nowych źródeł dźwięku: rozszerzonego głosu (Hübsch) i samplera sterowanego napięciem (Schick). Sesja dotyczyła eksploracji nowego terenu, poruszania się po nieznanym terenie w oparciu o ślepe zrozumienie.
Powstała muzyka zaciera granice między abstrakcyjną piosenką, poezja natychmiastowa/konkretna, improwizacja hałasowa, rozbudowana eksploracja dźwiękowa i eksperymentalne słuchowiska radiowe. Jest to dość intensywne, często szybko się rozwijające, a czasami po prostu zabawne.
-----------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Artystyczne Muzyka Centrum zapraszają na 32. edycję festiwalu Audio Art, która odbędzie się w dniach 15-24 listopada 2024 roku.
Koncerty odbędą się w Pałacu Potockich na Rynku Głównym, Hevre, Instytucie Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w budynku głównym AMKP przy ul. św. Tomasza 43. Wydarzenia Festiwalu Audio Art będą również transmitowane na żywo w Internecie.
Szczegółowy harmonogram, a także transmisje koncertów dostępne na stronie festiwalu.
Festiwal Audio Art w Krakowie odbywa się nieprzerwanie od 1993 roku. Premierowe koncerty, instalacje i performansy dotyczą przeglądu najważniejszych projektów sztuki dźwiękowej i muzyki współczesnej z całego świata. Ważne miejsce w programie zajmują polskie premiery o szczególnym wymiarze. Definiują nowy paradygmat sztuki współczesnej. Zawierają elementy powiązane z tożsamością artysty, jego szczególnej misji w formowaniu lokalnej kultury. Porządkują świat postpandemiczny z zabezpieczeniem dziedzictwa kulturowego. Kreują nowe formy sztuki wyrafinowanej, zaangażowanej wobec współczesnych wyzwań stawianych przez migrację i zagrożenia związane z wojną.
Koordynacja projektu: prof. dr hab. Marek Chołoniewski