Loading...
Przejdź do treści
99
Ekotonika | Hidden Joys of Vocal Expansion | Rotor

Ekotonika | Hidden Joys of Vocal Expansion | Rotor

Ekotonika (Kraków) Mat Barski i Marcin Karczewski - gitara, elektronika
Hidden Joys of Vocal Expansion (Bern) Franziska Baumann głos, sensoryczne live electronics I ML-tools
Rotor (Berlin) - Peter Kutin, Patrik Lechner, Mathias Lenz - rotacyjna bryła dźwiękowa

17 listopada 2024, godz. 18:00
Hevre / Beera Meiselsa 18
40 zł

Mat Barski i Marcin Karczewski - Ekotonika Spokojne i senne scenerie.
Miałem już możliwość wyrażenia opinii o Ekotonice. Przypomnę tylko, że jest to duet, w którym czynny udział biorą Marcin Karczewski oraz Mat Barski. Mają na koncie album zatytułowany „Rain, Storm and Dreams”. Prezentują typ muzyki silnie związanej z otoczeniem. Potrafią sprawić, że słyszane przez nas dźwięki otwierają przed nami bardzo silnie odczuwane stany pogodowe. Nie inaczej jest na najnowszym krążku „To get lost”. „Akurat cenię sobie taką konsekwencję. Istotne, żeby była wykonana z należytą pieczołowitością i rzetelnością. Tego możecie się po Ekotonice spodziewać. Możecie się również spodziewać budowania spokojnych i sennych scenerii. „Winter theme” dobrze oddaje moją tezę. W sposób ewolucyjny prowadzony jest utwór, w którym drobne elementy zaczynają ze sobą współgrać do momentu aż przykrywa je czapa dronowego masywu, nieco wzbogaconego o efekty gitarowe.”

Franziska Baumann - Hidden Joys of Vocal Expansions - Ukryte radości ekspansji wokalnej
Koncert solowy na głos, sensoryczną elektronikę na żywo i narzędzia ML
„Hidden Joys of Vocal Expansions” to solowy koncert szwajcarskiej artystki Franziski Baumann, w którym nie tylko łączy swój głos z elektroniką na żywo sterowaną gestami, ale także bada wykorzystanie uczenia maszynowego w celu tworzenia interaktywnych i ukrytych agentów.
Występ eksploruje przecięcie poezji i intensywnego brzmienia wokalnego, przesuwając granice
pomiędzy konwencjonalnym i nowym terytorium kompozycyjnym, obejmując zarówno scenę, jak i
publiczność. „Ukryte radości ekspansji wokalnej” to porywająca podróż przez krajobrazy wokalne, wyzywająca słuchaczy do zaryzykowania nowych kulturowych nawyków słuchania. Unikalna twórczość Baumann przekracza czas, przywołuje emocjonalne wspomnienia i obiecuje na nowo zdefiniować granice eksploracji wokalnej.

ROTOЯ [SONIC BODY]
kinetic audio-video-light-sculpture _ live-performance / installation _ 2020
ROTOЯ mierzy się z podstawowymi kategoriami ruchu, czasu i przestrzeni… (Shilla Strelka)
W ROTOЯ Peter Kutin (koncept, kompozycja, elektronika na żywo) łączy siły z Patrikiem Lechnerem (projekcje wideo na żywo) i Mathiasem Lenzem (mechatronika), aby stworzyć kinetyczny występ audio-wideo-light-sculpture na żywo. Opierając się na podstawowych parametrach kinetycznego obiektu Kutina TORSO#1 z 2018 roku, ROTOЯ wzmacnia przyspieszenie współzależności dźwięku, obrazu, światła i obiektu. Dzieło dosłownie napędza obracającą się rzeźbę dźwiękową na sceny, na których przechodzi ona w hologramopodobne ciało dźwiękowe, kinetycznego wykonawcę, który porusza się przez nieprzewidywalne stany heterochroniczne, ustanawiając hipnotyzująco złożony multimedialny polirytm.

-----------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Artystyczne Muzyka Centrum zapraszają na 32. edycję festiwalu Audio Art, która odbędzie się w dniach 15-24 listopada 2024 roku.

Koncerty odbędą się w Pałacu Potockich na Rynku Głównym, Hevre, Instytucie Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w budynku głównym AMKP przy ul. św. Tomasza 43. Wydarzenia Festiwalu Audio Art będą również transmitowane na żywo w Internecie.

Szczegółowy harmonogram, a także transmisje koncertów dostępne na stronie festiwalu.

Festiwal Audio Art w Krakowie odbywa się nieprzerwanie od 1993 roku. Premierowe koncerty, instalacje i performansy dotyczą przeglądu najważniejszych projektów sztuki dźwiękowej i muzyki współczesnej z całego świata. Ważne miejsce w programie zajmują polskie premiery o szczególnym wymiarze. Definiują nowy paradygmat sztuki współczesnej. Zawierają elementy powiązane z tożsamością artysty, jego szczególnej misji w formowaniu lokalnej kultury. Porządkują świat postpandemiczny z zabezpieczeniem dziedzictwa kulturowego. Kreują nowe formy sztuki wyrafinowanej, zaangażowanej wobec współczesnych wyzwań stawianych przez migrację i zagrożenia związane z wojną.

Koordynacja projektu: prof. dr hab. Marek Chołoniewski

Wybierz bilety

Twój koszyk