Loading...
Przejdź do treści
99
Spacer literacki

Dlaczego Kraków jest Miastem Literatury Unesco?

Spacer literacki: Dlaczego Kraków jest Miastem Literatury Unesco? 

W tym roku świętujemy dziesięciolecie otrzymania przez Kraków tytułu Miasta Literatury UNESCO. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy spacer literacki towarzyszący obchodom Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Zwiedzimy księgarnie, antykwariaty, siedziby wydawnictw literackich i czasopism. Przekonamy się, że życie literackie kwitnie zarówno za murami uniwersytetów, jak i w kawiarniach. Zobaczymy Kraków jako miejsce życia pisarzy i pisarek i jedyne miasto na świecie, w którym mieszkało w tym samym czasie dwoje laureatów literackiej Nagrody Nobla. Poznamy literackie ciekawostki i zajrzymy do niedostępnych na co dzień miejsc.

Zapraszamy do wspólnej miejskiej wyprawy tropem literatury!

Prowadzenie: Anna Hojwa i Agnieszka Konior.
Spacer rozpoczniemy przy Pałacu Potockich - ul. Rynek Główny 20, Kraków.
Czas trwania spaceru: około 3h.

Wejściówki będą dostępne do pobrania w wersji elektronicznej na stronie KBF:BILETY oraz na apliakcji KBF:PLUS od wtorku 11 kwietnia od godziny 12:00.

Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.
Organizator: KBF
22 kwietnia 2023, godz. 10:00
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Współorganizatrami spaceru są KMLU i Pałac Potockich.

Wybierz bilety

Twój koszyk