Loading...
Przejdź do treści
99
FMF 2024

Disney. Król lew – film z muzyką na żywo

Oscarowa ścieżka dźwiękowa Hansa Zimmera zabrzmi na żywo w znakomitym wykonaniu!

Zapraszamy na europejską premierę wydarzenia Disney. Król lew – film z muzyką na żywo
To już trzydzieści lat, odkąd publiczność na całym świecie zachwyciła się opowieścią o Simbie i kręgu życia, który łączy nas wszystkich. Animowanego Króla Lwa z 1994 roku obejrzymy na wielkim ekranie w TAURON Arenie Kraków

Wyrazista kreska, uniwersalne przesłanie i genialne utwory Hansa Zimmera, Eltona Johna i Tima Rice’a – to tylko kilka z elementów składających się na fenomen Króla Lwa. Produkcja Disneya z 1994 roku jest jednym z największych sukcesów w ponad stuletniej historii wytwórni. Opowieść o Simbie – który z pomocą nowo poznanych przyjaciół musi dorosnąć i odzyskać to, co do niego należy – zdobyła uznanie na całym świecie.
Teraz chcemy ją przypomnieć dorosłym, a najmłodszych wprowadzić w nią po raz pierwszy.

Zakup biletów na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.

Zakup biletów na platformie KBF: BILETY oraz EVENTIM i w aplikacji KBF: PLUS 

Organizator: KBF
26 maja 2024, godz. 17:00
Tauron Arena / Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków
200/160/120/100/80

Hakuna Matata - jak cudownie to za-BRZMI!

Hans Zimmer, komponując ścieżkę dźwiękową, wpisał się w najlepsze tradycje musicalowe – podążając za historią Simby, stworzył wielobarwną narrację. Czerpał przy tym z kultury Afryki Wschodniej, co słychać szczególnie w bogatej warstwie rytmicznej. Do kanonu muzyki pop weszły także piosenki Eltona Johna z tekstami Tima Rice’a. Należą do najlepszych w bogatym dorobku obu angielskich artystów.

Kultową ścieżkę dźwiękową wykona Orkiestra Akademii Beethovenowskiejoraz dwa chóry: Filharmonii Krakowskiej i Pro Musica Mundi.
Sto pięćdziesięcioro doświadczonych artystów wystąpi pod batutą Erika Ochsnera. Amerykanin fińskiego pochodzenia cieszy się uznaniem na całym globie jako jeden z czołowych dyrygentów muzyki filmowej. Krytycy i publiczność doceniają go za energię i perfekcję w synchronizacji muzyki z obrazem. Wszystko to gwarantuje niezapomniane emocje!

Pokaz będzie dostępny dla osób niewidomych i słabowidzących dzięki audiodeskrypcji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokaz na licencji Disney Concerts. © 2024 Disney. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Partner Główny wydarzenia Disney. Król lew – film z muzyką na żywo: TAURON Arena Kraków.
Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Wybierz bilety

Twój koszyk