Czesława Frejlich – O korzyściach i trudach projektowania partycypacyjnego przestrzeni publicznej
Podczas wykładu Czesławy Frejlich będziemy mieli okazję dowiedzieć się więcej o korzyściach i wyzwaniach związanych z projektowaniem partycypacyjnym przestrzeni publicznej. Dowiemy się, jak zaangażowanie społeczności w proces projektowania może przyczynić się do tworzenia lepiej dostosowanych przestrzeni publicznych, a także jakie trudności mogą się pojawić w tym procesie. Wykład prof. Frejlich to inspirująca okazja do zrozumienia, jak partycypacja społeczna może wpływać na kształtowanie otoczenia i życia w miastach.
Prof. dr hab. Czesława Frejlich – absolwentka Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom pod kierunkiem prof. Adama Gedliczki (1975). Po studiach zatrudniona na macierzystej uczelni. Od 2006 roku kieruje Katedrą Projektowania Ergonomicznego. Od 2000 roku pracuje również na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Specjalizuje się w projektowaniu ergonomicznym. Jako projektantka do roku 2000 zajmowała się wzornictwem produktu i grafiką użytkową. Po roku 2000 sprawuje funkcje kuratorskie, jest redaktorką, autorką tekstów o designie, konsultantką z dziedziny ergonomii.
Współzałożycielka i redaktorka naczelna (2001–2017) ogólnopolskiego kwartalnika projektowego „2+3D”, a od 2018 współzałożycielka i redaktorka internetowego magazynu Formy.xyz.
Wykład w języku polskim.
Pobranie wejściówek na to wydarzenie jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.