Loading...
Przejdź do treści
99
Baw się stylem

Baw się stylem. Warsztaty pisania z Grzegorzem Uzdańskim

Jak zdobyć umiejętność swobodnego operowania różnymi stylami i głosami, a zarazem opanować własny, niepowtarzalny styl pisarski? Pytanie wydaje się trudne, ale jeśli ktokolwiek może udzielić na nie odpowiedzi, to na pewno Grzegorz Uzdański – poeta i prozaik, który zasłynął prowadzoną na Facebooku stroną z pastiszami „Nowych Wierszy Sławnych Poetów”. Ten oryginalny twórca i zręczny stylista poprowadzi lipcowe warsztaty weekendowe Szkoły Pisania.

Osoby biorące udział w spotkaniu będą miały okazje stworzyć własne teksty oraz przetwarzać teksty innych – zarówno klasyków literatury, jak i pozostałych uczestników. „Podczas kursu pobawimy się różnymi stylami”, zapowiada prowadzący. „Będziemy przerabiać, parodiować, pastiszować, a także pisać jedną opowieść na różne sposoby. W ten sposób będziemy się uczyć pastiszu jako takiego i umiejętności świadomej zabawy tym, jak się pisze – ale przy okazji będziemy też uczyć się znajdować własny styl”.

Nie od dziś wiadomo, że rozdział na formę i treść to przestarzały, szkolny przesąd. Dlatego proponujemy uczestnikom lipcowych warsztatów spotkanie, które pomoże im wykształcić warsztat stylistyczny a zarazem pogłębić świadomość literacką. Nie mamy wątpliwości, że uczestników zajęć czeka nie tylko intensywna praca, ale przede wszystkim znakomite i twórcze spotkanie w gronie pisarzy i pisarek mierzących się z podobnym wyzwaniem: jak pisać różnymi głosami?

WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ ONLINE.

24 lipca 2021, godz. 11:00

Grzegorz Uzdański urodził się w 1979 roku. Jest autorem powieści ,,Wakacje” (nominacja do Nagrody Conrada) i ,,Zaraz będzie po wszystkim”, strony ,,Nowe wiersze sławnych poetów” i książki pod tym samym tytułem (2021). W latach 2017-2019 pracował w Zespole Literackim przy Studiu Munka. W roku 2014 obronił na IF UW doktorat ,,Płynność pojęć. Próba interpretacji «Sein und Zeit»”. W latach 2003-2019 pracował jako nauczyciel filozofii, etyki i wychowawca w Społecznym Gimnazjum nr 20 ,,Raszyńska”. Występuje w stałym składzie warszawskiego Resortu Komedii, grając improwizację komediową. Śpiewa w zespole Ryby. Stały współpracownik kwartalnika ,,Przekrój", publikował też w ,,Dwutygodniku" i ,,Gazecie Wyborczej". Jego tekst ukazał się w zbiorze ,,Nadzieja” (Wydawnictwo Agora, 2020). We wrześniu tego roku ukaże się jego powieść ,,Wypiór”.

Wybierz bilety

Twój koszyk