Loading...
Przejdź do treści
99
Aga Zaryan śpiewa Szymborską i innych poetów

Aga Zaryan śpiewa Szymborską i innych poetów

Na rok 2023 przypadają dwie ważne rocznice – właśnie mija 10 lat od nadania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO oraz 100 lat od urodzin Wisławy Szymborskiej. Aby uczcić te jubileusze zapraszamy na wyjątkowy koncert – Aga Zaryan śpiewa Szymborską i innych poetów, który odbędzie się w piątek 24 listopada w Teatrze KTO w Krakowie.

Zakup biletu na ten koncert jest równoznaczny z zapoznaniem się z postanowieniami Regulaminu Organizatora wydarzenia.

Organizator: KBF
24 listopada 2023, godz. 18:00
Teatr KTO / Jana Zamoyskiego 50, 30-523 Kraków
80 zł

To niezwykłe spotkanie dźwięku i słowa nastąpi w miejscu jakby do tego stworzonym – Krakowie, Mieście Literatury UNESCO. Właśnie tutaj Aga Zaryan, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych, zaprezentuje osobiste interpretacje wierszy poetki, której setne urodziny świętujemy pod Wawelem przez cały rok.

Podczas koncertu usłyszymy utwory specjalnie skomponowane i zaaranżowane do tekstów Wisławy Szymborskiej. Artystka wraz zespołem wykona także jazzowe standardy bliskie sercu Noblistki oraz zaprezentuje interpretacje wierszy innych poetek i poetów. Uczestnicy wydarzenia będą też mieli okazję wysłuchać unikalnych archiwalnych nagrań Poetki czytającej swoje wiersze.

Jesteśmy przekonani, że koncert „Aga Zaryan śpiewa Szymborską i innych poetów” – w którym przenikające się formy sztuki oraz połączone artystyczne wrażliwości stworzą nową harmonijną jakość – zapewni słuchaczom niezapomniany wieczór.

Dziesięciolecie tytułu „Kraków Miasto Literatury UNESCO” świętujemy, łącząc poezję z jazzem, a listopadowy koncert jest nie tylko hołdem dla Wisławy Szymborskiej, ale również okazją do promocji literatury w Krakowie – mieście pełnym inspiracji i twórczej energii.

***

Aga Zaryan jest dziś jedną z doskonale rozpoznawalnych w świecie wokalistek jazzowych swojego pokolenia. Przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRae i Joni Mitchell. Jest rozpoznawalna dla słuchaczy dzięki charakterystycznej lekkości frazowania. Wyróżnia ją także ciepły matowy ton głosu. Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem wielu nagradzanych albumów.

Wybierz bilety

Twój koszyk